To był DOBRY rok ! Krótka relacja z najważniejszych wydarzeń 2016 r !

07
Sty
2017
Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Equine Legal Team / Hodowla / Marketing / Po godzinach / Prawo / Sport / Sprzedaż koni / Wydarzenia   /   Brak komentarzy

Początek roku to dla wielu firm okres podsumowań, analiz oraz budowania planów na kolejne miesiące.

I u Nas jest podobnie 🙂

Dla zespołu Kancelarii Prawo & Konie rok 2016r dodatkowo zwieńczył 10 lat prowadzonej działalności. 13700166_1159920620746488_3060454775311319103_n

Dokładnie w lipcu 2006r Elżbieta Liberda podjęła decyzję o otworzeniu swojej własnej praktyki prawniczej.

Przez szereg lat zdobywania doświadczeń, rozwoju firmy, powstawały poszczególne departamenty Kancelarii Lex Perfecta, tak aby dziś móc zapewnić kompleksową obsługę prawną w wielu dziedzinach prawa.

Z połączenia dwóch pasji właścicielki Kancelarii powstał jeden z najprężniej działających filarów kancelarii  – PRAWO  I  KONIE  !!! 

Dziś, to cały zespół prawników,  radców prawnych, adwokatów, aplikantów realizujących zlecenia na terenie nie tylko całej Europy, ale można śmiało powiedzieć, że na terenie całego świata !!!

A co się działo w 2016r ?

 • Przy naszej pomocy dokonano zakupu kilkudziesięciu wspaniałych koni zarówno z Polski, Niemiec, Holandii , Belgii, Białorusi !
 • Uczestniczyliśmy w transakcjach sprzedaży najlepszych Polskich koni, zapewniając wsparcie prawne dotyczące nie tylko samych formalności związanych z umową, ale również w takich kwestiach jak transport lotniczy poza obszary Unii Europejskiej, kwestie weterynaryjne, celne i podatkowe.
 • Pomogliśmy w tworzeniu nowych klubów sportowych doradzając zarówno w kwestii wybrania optymalnej formy prowadzonej działalności jak również w przejściu żmudnej procedury rejestracji.
 • Z sukcesami zakończyliśmy kilkanaście postepowań sądowych !
 • Kikadziesiąt  spraw, na skutek podnoszonych przez nas argumentów, zakończyliśmy już na etapie przedsądowym !
 • sporządziliśmy niezliczoną liczbę kontraktów dla sektora sportu i hodowli koni
 • świadczyliśmy usługi dla najwybitniejszych polskich zawodników
 • publikacje członków naszego zespołu znalazły się na największych portalach jeździeckich i w branżowej prasiezrzut-ekranu-2016-10-11-o-09-38-11
 • pisały o nas największe ogólnopolskie media takie jak Rzeczypospolita (tekst), Gazeta Prawna (tekst)
 • o opinie eksperckie zwracali się najwięksi medialni gracze – Rzeczypospolita (wywiad)
 • mecenas Elżbieta Liberda zajęła 7 miejsce w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów dla młodych prawników –  „Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2016” V edycji konkursu Wolters Kluwer i Dziennika Gazety Prawnej i została uznana za wschodzącą gwiazdę świata prawniczego 😉 więcej o konkursie tutajzrzut-ekranu-2016-10-20-o-13-50-13

 

 

 

 

 

Działo się jeszcze wiele, wiele więcej ! Ale zabrakłoby miejsca na blogu aby to wszystko dokładnie opisać !

 

No ale nie tylko w Kancelarii się działo ! 

Zerknijcie na przegląd wydarzeń typowo jeździeckich 🙂

  

Co prawda praca w Kancelarii nie ułatwia zadania i regularnych startów w zawodach… ale  jednak o kilka fajnych imprez udało się ” zahaczyć ” .

Rok  2016r był zadowalający dla pary Elżbieta Liberda i Don Joaquin. 12947092_10208011503459805_885055068_o

Startowali w zawodach  w konkursach St.George i Inter I w barwach EquiClub Zamłyniec.

Sezon rozpoczęli lubelską pre-Cavaliadą podczas której Elżbieta Liberda odebrała nominację do kadry województwa.

Z większych wydarzeń sportowych warto wspomnieć o udanych startach w Cavaliadzie w Lublinie, mocno obsadzonych zawodach ogólnopolskich w klubie Szary Michałowice gdzie z wysokimi wynikami para wygrała małą rundę no i oczywiście najważniejsza impreza  – Halowy Puchar Polski.  

Tam Elżbieta Liberda i Don Joaquin byli o włos od medalu i ostatecznie zajęli wysokie 4 miejsce!

Do tych wszystkich startów Elę i Jakimusia przygotowała wybitna zawodniczka, dwukrotna Mistrzyni Polski, uczestniczka Mistrzostw Świata Anna Łukasik.  

13428469_1373598092666833_2338453546791816779_n

Poza zawodami Elżbieta Liberda z Don Joaqiunem miała okazję uczestniczyć w konsultacjach z Janem Bemelmansem. To, aby trenować z  p. Janem – trenerem światowej sławy –  było  jednym marzeń Eli które udało jej się w końcu zrealizować :).

 

Zakończenie sezonu w 2016r zaowocowało tym iż Elżbieta Liberda uzyskała I klasę sportową !!!! zestawienie klas sportowych PZJ

Z podwórka końskiego mamy jeszcze jedno bardzo  ważne wydarzenie !

img_4657

Do zespołu Prawo & Konie dołączył nowy członek – 4 letni ogier lusitano o imieniu Faruk.

Przyjechał do Nas w maju z gorącego Madrytu i już niebawem będziecie mogli poznać go na polskich czworobokach.

Wiele działo się też w klubie którego barwy reprezentujemy w rywalizacji sportowej. To był doskonały rok dla Equi Club Zamłyniec. Prezes klubu Ilona Turowska zaliczyła kilkanaście doskonałych startów zarówno na swoich doświadczonych koniach jak i prezentując młodzież. Klub może pochwalić się również ogromnym sukcesem hodowlanym – 2,5-letni ogier CADEAU zakwalifikował się do oldenburskiego licencjonowania ogierów, a następnie został sprzedany. Wspomnieć trzeba, że Ilona Turowska wspiera kancelarię w bieżącej obsłudze klientów zagranicznych.

A kto za tym stoi ?

Na te wszystkie sukcesy pracował cały sztab ludzi i … kilka koni 🙂

Zespół Kancelarii  w 2016 r to:

 • radca prawny Elżbieta Liberda 
 • radca prawny Łukasz Puchała – prawa , a w zasadzie lewa ręka Elżbiety Liberdy (Ela jest mańkutem;-)
 •  radca prawny Jarosław Ligaj  – prawo spółek, prawo pracy
 • radca prawny Radosław Liberda – prawo nieruchomości, Fundacje, Stowarzyszenia
 • adwokat Marcin Pawełczak – sprawy karne
 • aplikanci radcowscy – Wioletta Pytka i Dorota Sławińska
 • prawnicy – Roksana Bzoma, Konrad Grzegorczyk, Honorata Brzuchala
 • tłumaczenia i obsługa klienta zagranicznego – Ilona Turowska
 • doradztwo inwestycyjne i obsługa inwestycji naszych klientów – Katarzyna Parczewska

Starty i możliwość codziennych treningów mecenas Liberdy nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie w zakresie opieki nad końmi.

Bieżącą opiekę nad końmi zapewnia niezastąpiona Paulina Zeliszewska.pani-ela_-13 Masaże i końskie spa organizuje Beata Nowicka z B-Therapy, kopytek pilnuje Łukasz Zdunek zaś o zdrowie naszych podopiecznych dba dr.Maciej Przewoźny. Zaplecze trenerskie zapewnia Anna Łukasik i Huber Jankowski.

No i nasze zwierzęta to oczywiście :

Don Joaquin PRE ab7a2661

Caprio Hann

ab7a1049

 młodziutki Faruk lusitano img_4657

 a wszystkiego pilnuje pies Prezes !

img_3415

Wszystkim naszym klientom, czytelnikom bloga, przyjaciołom życzymy cudownego 2017r pełnego sukcesów sportowych i osobistych !

 

 

Elżbieta Liberda

O autorze

Radca prawny, właściciel Kancelarii Prawo& Konie oraz Kancelarii Lex Perfecta. Radca prawny wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie pod nr LB – 1568. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, Międzynarodowych Podyplomowych Studiów Menadżerskich Postgraduate Management Studies University of Illinois (USA) i Politechnikę Lubelską oraz studiów podyplomowych prawo podatkowe. Jako jedna z niewielu osób w środowisku prawniczym specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa jeździeckiego, prawa w hodowli koni , prawa weterynaryjnego oraz doradztwie prawnym dla świata sportu. Świadczy obsługę prawną dla wielu znanych zawodników, hodowców i ośrodków jeździeckich. Z sukcesami reprezentuje strony w postępowaniach Sądowych zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Doradza i negocjuje kontrakty, pomaga w procesach tworzenia ośrodków jeździeckich oraz w ich bieżącej obsłudze prawnej. Przygotowuje i weryfikuje dokumentacje przy transakcjach kupna i sprzedaży koni. Świadczy usługi dla lekarzy weterynarii, pośredników w sprzedaży koni, kowali, przewoźników, sklepów internetowych. Obsługuje Stowarzyszenia, Fundacje, Spółki. Doradza w wyborze optymalnych form prowadzenia działalności. Autorka wielu publikacji związanych z szeroko pojętym prawem sportowym i prawem cywilnym. Wykładowca i prelegent szkoleń i studiów podyplomowych. Prywatnie właścicielka trzech koni - andaluzyjskiego wałacha Don Joaquin na którym z powiedzeniem startuje w rywalizacji sportowej , hanowerskiego wałacha Caprio , oraz młodziutkiego ogiera Faruk rasy lusitano. Obecnie łączy dwie pasje - prawo i konie. Każdą wolną chwilę spędza w stajni trenując jeździectwo. Z końmi związana od ponad 20 lat. Jest czynną zawodniczką dyscypliny ujeżdżenie. Posiada uprawnienia instruktora jazdy konnej i sędziego. Obecnie zawodniczka konkursów ujeżdżenia na poziomie małej rundy. Jako junior sportowo realizowała się również w konkurencji skoków przez przeszkody. W związku z doskonałą znajomością problemów pojawiających się w branży jeździeckiej i hodowlanej jak i posiadaną specjalistyczną wiedzą prawniczą prowadzi praktykę w tym zakresie.

Brak komentarzyeighteen + three =