Hejt w świetle prawa

Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Marketing / Prawo / Sport / Videoblog   /   Brak komentarzy
25
Mar
2019

Trudno znaleźć osobę, która nie spotkałaby się z powszechnym zjawiskiem hejtu w Internecie. Niestety mowa nienawiści i agresywne wypowiedzi są coraz bardziej powszechne. Internet odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu i jest obecny w wielu jego aspektach. Publikujemy posty związane z sukcesami zawodowymi, zdjęcia z wakacji, filmiki uwieczniające sukcesy sportowe czy nowe produkty, które oferuje nasza.

Czytaj więcej...

Nowy odcinek vloga – Zakupy w świetle prawa!

Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Prawo / Videoblog   /   Brak komentarzy
20
Lut
2019

Szanowni Państwo! Przedstawiamy naszą kolejną produkcję! Tym razem porozmawiamy o zakupach w świetle prawa. Naszym gościem jest Pani Hanna Watras prowadząca firmę Torpol. Przeanalizujemy możliwości zwrotu towaru, a także sytuacje gdy otrzymamy towar, który nie jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Pani Hanna Watras opowie jak wygląda to w praktyce, natomiast mecenas Elżbieta.

Czytaj więcej...

Jakie korzyści daje dobrze przygotowana umowa sprzedaży?

Autor: Elżbieta Liberda  /   Hodowla / Prawo / Sprzedaż koni   /   Brak komentarzy
30
Sty
2019

Zakup konia to wielokrotnie duża inwestycja. Warto zabezpieczyć swoje interesy. Bez znaczenia czy jesteśmy sprzedawcą czy kupującym. Dobrze skonstruowana umowa sprzedaży w formie pisemnej to podstawa! Umowa sprzedaży to umowa nazwana, która jest regulowana przepisami Kodeksu Cywilnego. Zgodnie z kodeksową definicją - przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu.

Czytaj więcej...

Soring jako forma znęcania się nad zwierzętami

Autor: Elżbieta Liberda  /   Biznes / Hodowla / Prawo   /   Brak komentarzy
16
Sty
2019

„Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek.” – Arthur Schopenhauer doskonale podsumowuje wszelkie smutne refleksje, które nasuwają się gdy zgłębiamy zjawisko stosowania tzw. soringu. Jest to niezwykle okrutny i bezwzględny sposób traktowania.

Czytaj więcej...

Reklamacje i zwroty nieudanych zakupów

Autor: Elżbieta Liberda  /   Biznes / Marketing / Prawo / Sport   /   Brak komentarzy
02
Sty
2019

Zakupy w Internecie to bardzo wygodna i szybka metoda. Nie ma co się dziwić! Sprzedawcy kuszą nas z każdej strony – piękne zdjęcia, kody rabatowe czy wyprzedaże. Jeśli chodzi o świat jeździectwa to dodatkowym aspektem jest to, że nie mamy zbyt wielu sklepów stacjonarnych, a z pewnością nie uda się kupić wielu dostępnych marek w każdym.

Czytaj więcej...

VAT na leki weterynaryjne pozostaje ze stawką 8%!

Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Hodowla / Prawo / Sport / Sprzedaż koni   /   Brak komentarzy
05
Gru
2018

  Od kilku tygodni trwała burza dotycząca planowanej podwyżki VAT na leki weterynaryjne.   Po wielu zaciekłych protestach organizacji zajmujących się prawami zwierząt, internautów, wpływowych osób czy mediów, do których przyłączyła się także nasza Kancelaria. Wiadomym bowiem jest jak tragiczne w skutkach byłoby uchwalenie nowelizacji. Na szczęście z projektu ustawy o podatku od towarów i usług, autorstwa Ministerstwa Finansów wykreślono.

Czytaj więcej...

Uwaga! Ważne zmiany w przepisach FEI!

Autor: Elżbieta Liberda  /   Prawo / Sport   /   Brak komentarzy
04
Gru
2018

Jak czytamy na stronach FEI w dniach od 16 do 20 listopada 2018r miało miejsce Zgromadzenie Ogólne FEI. Podczas zgromadzenia Pan Ingmar De Vos jednogłośnie został ponownie wybrany na Prezydenta FEI. Wybrane zostały także inne władze Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Poza wyborami w czasie Walnego Zgromadzenia wprowadzono kilka bardzo istotnych zmian do przepisów, które będą obowiązywać od 1 stycznia.

Czytaj więcej...

Zakup konia z zagranicy. O czym musisz pamiętać.

Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Equine Legal Team / Hodowla / Prawo / Sport / Sprzedaż koni   /   Brak komentarzy
06
Lis
2018

  Kupno koni z zagranicy. Zakup konia z zagranicy rządzi się nieco innymi prawami. W szczególności należy zwrócić uwagę na takie kwestię jak:

  • wybór prawa właściwego,
  • precyzyjne zapisy umowne w zależności od tego z jakiego kraju kupujemy zwierzę,
  • jak również przepisy podatkowe z tym związane.
  Istotne jest także aby dokładnie określić strony umowy, a ściśle rzecz ujmując - czy.

Czytaj więcej...

VAT przy sprzedaży koni

Autor: Elżbieta Liberda  /   Bez kategorii / Biznes / Hodowla / Prawo / Sprzedaż koni   /   Brak komentarzy
05
Paź
2018

Jeśli sprzedaje konia firma taka transakcja co do zasady jeśli firma jest płatnikiem podatku Vat będzie nim opodatkowana. Z punktu widzenia nabywcy może być to istotny czynnik kształtujący cenę. Bowiem kiedy dokonujemy zakupu konia na własne potrzeby to Vat'u nie rozliczymy później . W przypadku kiedy kupujemy na firmę to Vat będzie neutralny. A  jaka jest stawka VAT.

Czytaj więcej...

Sponsoring w  jeździectwie.

Autor: Elżbieta Liberda  /   Biznes / Hodowla / Marketing / Prawo / Sport   /   Brak komentarzy
23
Sie
2018

Budżety zawodników w konkurencjach jeździeckich budowane są w wielu przypadkach w oparciu o środki finansowe przekazywane przez sponsorów. Podmioty gospodarcze przeznaczając na sport niejednokrotnie znaczne kwoty pieniężne oczekują w zamian określonych zysków, którymi najczęściej jest szeroko pojęta reklama sponsora. Z uwagi na fakt, że sport jeździecki niestety nie należy do sportów cieszących się „wielkim” zainteresowaniem i popularnością.

Czytaj więcej...